Czech Hotel Booking

CZ EN

Czech hotels and accommodation in one place ...book your hotel in Czech republic now...


Hotel Bobycentrum, accommodation Brno

The Bobycentrum Hotel **** complex is composed of an amusement, sports and congress part. Its great advantage is its close proximity to the Brno centre. The Bobycentrum Hotel offers 126 rooms and 15 suites with the total capacity of 284 beds. All rooms are equipped with an air-conditioning, modern fittings, bathtub and shower. Breakfast is in the form of buffet and it is included in the price, as are the Internet access, parking and an entry to the fitness centre with a swimming pool. The whole top floor is designated for the presidential suite from where you can have a magnificent view. The suite also has its own private swimming pool and conference rooms. As a part of the hotel complex, there are also two restaurants, cafe, a number of bars and many places where to go for sports… More and translation… enjoyment such as squash, bowling, karts, sauna, massage, solarium and discos. The hotel complex with its 11 lounges for up to 1600 people is an ideal place for holding congresses, conferences, business presentations, concerts, parties and bashes.

Price list Book now!

Price of accommodation from 28 € per person / night!

Hotel Bobycentrum - Rooms

Pokoje Hotel Brno BOBYCENTRUM **** Vám zaručí příjemný a poklidný pobyt a jsou vybaveny klimatizací, satelitní TV, psacím stolem, kobercem, lampičkou, pro Vaše cennosti je k dispozici trezor, samozřejmostí je vysoušeč vlasů, žebříkové topení v koupelně a vana na každém pokoji, minibar, pokoje jsou zabezpečeny karetním otevíráním zámku a wifi připojením ZDARMA. Dále hotel Brno nabízí službu probuzení, možnost přidání přistýlky, dětské postýlky a také Vaši domácí mazlíčci jsou na Hotel Brno BOBYCENTRUM **** vítáni.

Hotel Bobycentrum - Gastronomy

Luxusní restaurace Inspiration se nachází v přízemí hotelového komplexu a nabízí vynikající kuchyni pravým labužníkům. Hotelová kavárna Shiny Brno Vás zve k příjemnému posezení s nabídkou desertů, malých studených jídel a sendvičů, moravských i světových vín a širokým sortimentem nápojů. 

Hotel Bobycentrum - Neighbourhood

Autobusové nádraží: 3000 m Vlakové nádraží: 3000 m Letiště: 12000 m

Photos of Hotel Bobycentrum

Hotel Bobycentrum
View photo

Map of Hotel Bobycentrum

49.212135833333,16.6078525

Large map