Czech Hotel Booking

CZ EN

Czech hotels and accommodation in one place ...book your hotel in Czech republic now...


HOTEL IRIDA, accommodation Plzen

The Hotel IRIDA**** is situated only 200 meters from the historical centre of Pilsen, with beautiful views of the Mže river front. The three-story building with an elevator offers accommodation for 52 guests. Pilsner Urquell beer is one of the many local specialities you can enjoy in the hotel restaurant. You can also rest to perfection in our wellness centre. Guests can utilize full on site business services and Internet access. Find out the possibilities to experience Czech culture and to enjoy Pilsen and its surroundings from Hotel IRIDA.

Price list Book now!

Price of accommodation from 33 € per person / night!

HOTEL IRIDA - Rooms

Všechny pokoje jsou standardně vybavené vlastní koupelnou se sprchou nebo vanou, fénem, satelitní TV, pracovním stolem, telefonem s přímou volbou, minibarem, trezorem a WIFI připojením. Vždy ochotný personál Vám rád nabídne pokojovou službu a buzení telefonem.
Děti jsou vítány! Jedno dítě do 6 let bez nároku na služby zdarma (děti od 6 do 15 let na přistýlce mají nárok na slevu 50% z pultové ceny ubytování).
Domácí mazlíčci povoleny za příplatek 300,- CZK/ noc. Možnost přistýlky na dvojlůžkovém pokoji za příplatek 300,- CZK/ noc. 

HOTEL IRIDA - Gastronomy

V ceně pobytu je zahrnuta bufetová snídaně.
 
Na přání je možno zajistit bezlepkovou snídani.
 

HOTEL IRIDA - Neighbourhood

Pěší procházka (cca 15 min pěšky) do Plzeňské Zologické a botanické zahrady, která je vyhlášená širokou škálou živočišných a rostlinných druhů z celého světa.
Zajistíme pro Vás zapůjčení jízdních kol a Vy si můžete vychutnávat jízdu nádhernou krajinou v okolí Plzně.
Zastávka: 400 m Autobusové nádraží: 1000 m Centrum: 200 m Vlakové nádraží: 1000 m

Photos of HOTEL IRIDA

HOTEL IRIDA
View photo

Map of HOTEL IRIDA

49.751552777778,13.377050277778

Large map