Czech Hotel Booking

CZ EN

Czech hotels and accommodation in one place ...book your hotel in Czech republic now...


Hotel SAVOY, accommodation Ceske Budejovice

Welcome to the Hotel SAVOY - new 4-Star luxury hotel. The hotel is situated right in the center of České Budějovice, only a few steps from the main square. It is close to the historical, cultural, sports and shopping centres Our hotel is popular because of its quiet neighborhood. The location of our hotel is suitable for tourists and businessmen with higher demands on quality of offered services. Our hotel was built in accord with the latest European criteria and requirements for quality.

Price list Book now!

Price of accommodation from 29 € per person / night!

Hotel SAVOY - Rooms

Each of 60 rooms presents clients higher comfort not only by its furniture but also by its area which is at least 27 m2.All of 60 rooms are barrier – free.There are smoke detectors in rooms and whole common space.Hotel is perfekt for groups up to 120 people. Buffet breakfast is in the price included.Rooms equipment

free high – speed internet access
doors with safety locks
colour Tv with satellite programs
telephone with direct dialing
safe
minibar
bathroom with bathtub / shower, toilet
hairdryer

Other services

WiFi in public area free of charge
parking near the hotel / hotel parking
exchange service
souvenir shop
laundry and irononing service
accommodation with pets possible
credit cards accepted

Hotel SAVOY - Gastronomy

You can relax and enjoy yourself in the hotel´s restaurant with capacity up to 120 places. We´ve selected menu from czech and foreigh cuisine. In the restaurant we serve original czech made beer Budvar from a local brewery for you to drink down our delicious meals. For a quiet rest or privacy we have a lounge for 20 people – its ideal for small privat parties such as weddings, promos or birthdays and also for small company parties or such events.

Hotel SAVOY - Neighbourhood

Chtěli bychom Vás seznámit s malebným jihočeským krajem, jehož centrem je město České Budějovice ležící uprostřed kotliny na soutoku řek Vltavy a Malše. Jeho historické jádro s pravidelnou sítí ulic a s rozlehlým čtvercovým náměstím ohraničují zbytky původního gotického opevnění, jehož součástí jsou i zachovalé hradební věže a bašty. Z četných církevních památek města stojí za pozornost katedrála sv. Mikuláše a areál dominikánského kláštera, v jehož kostele Obětování Panny Marie byly nedávno odkryty fresky z období vrcholné gotiky.
 
 
 
 
Výraznou dominantou Českých Budějovic je přístupná 72 m vysoká Černá věž, ze které je vidět i romantický novogotický zámek v Hluboké nad Vltavou, jenž je oblíbený především díky výjimečné architektuře, nádhernému zámeckému parku i bohatým sbírkám kunsthistorického charakteru. K zámeckému komplexu neoddělitelně patří Alšova jihočeská galerie, proslulá svými světoznámými sbírkami gotického umění. Pro českobudějovický okres je charakteristická i četnost menších sídel - vesnic s hodnotnou lidovou architekturou.
 
 
Jihovýchodní části okresu dává osobitý ráz zachovalá příroda Novohradských hor, která je lákavá především pro zájemce o pěší turistiku i o výlety na kolech. Přirozeným centrem Novohradských hor je město Nové Hrady, v jehož blízkosti se nachází přírodní park Tereziino údolí s umělým vodopádem z roku 1817. K dalším významným objektům této části okresu patří středověká tvrz Žumberk se stálou expozicí lidového malovaného nábytku z 18. a 19. století a funkční technická památka Buškův Hamr u Trhových Svinů, dále HOLAŠOVICE - náměstí obklopené dochovanými statky tzv. selského baroka, dnes je vesnice na seznamu světového dědictví UNESCO. Významné jsou i církevní památky. K nejznámějším patří barokní kostel Panny Marie Bolestné na Dobré Vodě u Českých Budějovic, který je dílem K.I.Dienzenhoffera, dále gotické kostely v Ševětíně, Hosíně, Dolním a Horním Bukovsku, poutní místo Římov s originální křížovou cestou, kterou tvoří 25 kaplí a kapliček v okolí Římova. Tradičním poutním místem je i Dobrá Voda u Horní Stropnice, ve které byl na počátku 18. století postaven v bohatém barokním stylu kostel Panny Marie Nanebevzaté, dominující celému širokému okolí.
 
 
 
 
Perlou jižních Čech je často nazýváno okresní město Český Krumlov, jehož historické jádro bylo v roce 1992 zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního d ědictví UNESCO. Dominantu města tvoří zámek ( s unikátním barokním divadlem a otáčivým hledištěm v zámecké zahradě ) a kostel sv. Víta. Jedinečný keramický model města lze spatřit spolu s dalšími exponáty v okresním vlastivědném muzeu. Pozornost milovníků moderního výtvarného umění si od roku 1993 získalo Mezinárodní kulturní centrum Egona Schieleho. V Českém Krumlově se tradičně v červnu konají Slavnosti pětilisté růže, při nichž celé město ožívá minulostí. Oblíbené jsou koncerty několika hudebních festivalů, představení před otáčivým hledištěm a nejrůznější výstavy výtvarného umění. Ojedinělé jsou pašijové hry V Hořicích na Šumavě, představení se zpěvy o životě a smrti Ježíše Krista.
 
 
Sportovní aktivity

Tenis
Venkovní kurty
Krytá hala
Bowling
Golf
Minigolf
Golfový simulátor
Vyjížďky na koních
Rybolov
Lovy zvěře
Rafting
Vyhlídkové plavby
Vyhlídkové lety
Tandemový parašutismus

 
Prohlídky hradů a zámků

Hluboká nad Vltavou
Lovecký zámek - Ohrada
Český Krumlov
Kratochvíl
e
Rožmberk
Zvíkov
Landštejn
Červená Lhota
Jindřichův Hradec

 
Prohlídky pivovarů

Budvar - České Budějovice
Eggenberg - Český Krumlov

 
Výlety

Praha - 150 km
Hluboká nad Vltavou - 10 km
Český Krumlov - 25 km
Jindřichův Hradec - 50 km
Třeboň - 30 km
Zlatá Koruna - 18 km
Rožmberk - 40 km
Lipno - 50 km

Photos of Hotel SAVOY

Hotel SAVOY
View photo

Map of Hotel SAVOY

48.980383,14.4727989

Large map